Svi smo barem jednom osjetili onaj trenutak panike kada nam mobitel izleti iz ruke i završi na podu. Umjesto da zadržavate dah i nadate se najboljem, odaberite maskicu ili futrolu koja će zaštititi vaš mobitel od neželjenih padova!
2.784 proizvoda
Kažu kako je bolje spriječiti nego liječiti, a s mobitelima je ta izreka itekako na mjestu. Umjesto da kasnije s grčem u želucu gledate napukli ekran i brojite koliko će vas popravak koštati, pametnije je odmah odabrati dobru masku i futrolu za mobitel. Vaš mobitel će ostati siguran, a novčanik netaknut – win-win situacija.
Jasno je kako su mobiteli danas puno više od običnih telefona, postali su naši asistenti, fotoaparati, navigacija i glavni alat za komunikaciju. Nosimo ih svuda sa sobom, od jutarnje kave do večernjeg odmora pred televizorom, ali koliko su nam korisni, toliko su i osjetljivi. Svima se barem jednom dogodilo da im mobitel isklizne iz ruke, padne na pod ili završi u torbi među ključevima i sitnišem, prekriven novim ogrebotinama.
Upravo zato je zaštita mobitela važna! Prava maska ili futrola može spriječiti oštećenja, produžiti vijek trajanja uređaja i spasiti vas od neplaniranih troškova popravka. Nema ništa gore od puknutog ekrana koji smeta pri korištenju, a zamjena obično nije jeftina. Osim toga, zaštitna maska ne mora biti samo praktična, može biti i modni dodatak koji vašem mobitelu daje osobnost.
Možete preferirati tanke silikonske maske, čvrste futrole koje štite od ozbiljnih udaraca ili preklopne modele koji pokrivaju i ekran, važno je pronaći zaštitu koja odgovara vašem načinu korištenja. Mobitel je investicija koju svakodnevno koristimo, pa zašto ga ne zaštititi na vrijeme? Uostalom, bolje je spriječiti nego kasnije žaliti zbog pukotina i ogrebotina.
Odabir prave zaštite za mobitel nije uvijek jednostavan jer postoji toliko opcija, boja i materijala da se lako možete izgubiti u ponudi. Neki traže lagane i fleksibilne maskice za mobitel, a drugima treba čvrsta zaštita koja će izdržati svaki pad. Tu su i oni koji vole futrolu za mobitel s pretincima za kartice, kako bi im sve bilo na dohvat ruke.
Dobra vijest je da ne morate potrošiti bogatstvo kako biste zaštitili svoj uređaj jer jeftine maskice za mobitele danas dolaze u raznim stilovima i nude odličnu zaštitu bez utjecaja na kvalitetu. Svaka vrsta zaštite ima svoje prednosti, a u nastavku saznajte koja je najbolja za vas.
Tražite li jednostavnu, laganu i pouzdanu zaštitu, maskice za mobitele od silikona pravi su izbor! Fleksibilne su i lako se prilagođavaju uređaju, a pritom ne dodaju previše težine ni debljine. Osim što štite stražnju stranu i rubove od ogrebotina i padova, ove maskice dolaze u raznim bojama, uzorcima i prozirnim varijantama, tako da možete birati između jednostavnog i upadljivog dizajna.
Zahvaljujući mekom materijalu, silikonske maske za mobitel ugodne su na dodir i ne klize iz ruke, a to dodatno smanjuje rizik od nezgoda. Također, jednostavne su za postavljanje i skidanje, a to ih čini odličnim rješenjem za one koji vole mijenjati stil mobitela ovisno o raspoloženju.
Sigurnost mobitela vam je na prvom mjestu? U tom slučaju su čvrste maskice za mobitel odličan odabir. Dizajnirane su kako bi apsorbirale udarce i smanjile mogućnost oštećenja prilikom padova, a to ih čini izvrsnima za one koji su stalno u pokretu ili rade u dinamičnim uvjetima. Ove maskice često su izrađene od kombinacije čvrste plastike, gume i metala, pružajući vrhunsku zaštitu bez utjecaja na funkcionalnosti.
Za razliku od tanjih varijanti, čvrste futrole za mobitel nude dodatnu sigurnost za rubove i stražnju stranu uređaja, a mnogi modeli dolaze s pojačanim kutovima koji dodatno smanjuju rizik od oštećenja. Neki modeli imaju i ugrađeni stalak za praktičnije korištenje ili teksturiranu površinu koja sprječava klizanje iz ruke. Želite li dugotrajan i otporan dodatak za svoj uređaj, čvrste maskice odličan su izbor.
Za one koji žele potpunu zaštitu i dodatnu funkcionalnost, preklopne maskice za mobitel su super odabir. Osim što štite stražnju stranu uređaja, nude i zaštitu ekrana te smanjuju rizik od ogrebotina i oštećenja. Ovo ih čini savršenim rješenjem za sve koji žele dugotrajan i siguran dodatak za svoj mobitel. Mnogi modeli imaju praktične pretince za kartice i novac, a to znači da vam u nekim situacijama novčanik neće ni trebati.
Za one koji žele više od obične zaštite, torbice za mobitel nude praktičnost i funkcionalnost u svakodnevnoj upotrebi. Osim što čuvaju uređaj od udaraca i ogrebotina, omogućuju i sigurno nošenje bez potrebe da mobitel stalno držite u ruci ili džepu.
Dostupne su u različitim varijantama, klasične kožne torbice savršene su za poslovni izgled, a mekane tkanine su odlične za ležerne prilike. Postoje i modeli s dodatnim džepovima u koje stanu kartice, gotovina ili slušalice, a to ih čini savršenima za one koji vole imati sve na jednom mjestu. Pojedine torbice dolaze s trakom za rame ili kopčom za remen, a to ih čini praktičnim izborom za šetnje, putovanja ili sport.
Ljubitelj ste plaže, kampiranja ili jednostavno želite dodatnu sigurnost za svoj uređaj, vodootporne torbice za mobitel su must-have dodatak. Štite mobitel od vode, pijeska i prašine, a to ih čini savršenima za ljetne avanture, ali i za kišne dane kada ne želite riskirati da vam se uređaj smoči u džepu ili torbi.
Odlično je i što mobitel možete koristiti čak i dok je unutar torbice. Zahvaljujući prozirnom zaštitnom sloju, zaslon ostaje osjetljiv na dodir, tako da možete odgovarati na poruke, fotkati ili koristiti navigaciju bez otvaranja torbice. Neki modeli imaju i dodatnu traku za nošenje oko vrata ili na ruci, a to je super praktično ako ste u vodi ili na izletu.
Stalno ste u pokretu i ne želite brinuti gdje ćete s mobitelom dok trčite, biciklirate ili vježbate? Sportske torbice za rame za mobitel pravo su rješenje. Dizajnirane su tako da uređaj bude siguran i lako dostupan, a pritom ne smetaju pri kretanju.
Zahvaljujući podesivim trakama, torbica se prilagođava ruci ili ramenu te osiguravaju stabilnost i udobnost čak i tijekom intenzivnih treninga. Većina modela izrađena je od laganih, prozračnih materijala koji omogućuju protok zraka i sprječavaju znojenje. Neke verzije dolaze s dodatnim džepovima pa vam sve ostaje pri ruci bez potrebe za ruksakom ili torbom.
Želite li da vaš mobitel izgleda profinjeno, a istovremeno bude siguran od ogrebotina i prašine, etui torbice za mobitel savršen su izbor. Ove futrole odaju dojam elegancije, a često su izrađene od kvalitetne kože ili tkanine koja pruža premium izgled i dugotrajnost.
Osim što pružaju sofisticiran izgled, etui torbice često dolaze s dodatnim zaštitnim slojem koji ublažava udarce, a to ih čini super odabirom za one koji žele spoj elegancije i sigurne zaštite od svakodnevnih nezgoda. Magnetni zatvarači osiguravaju da mobitel ostane na svom mjestu, a mekana unutrašnjost štiti ekran i kućište od neželjenih ogrebotina.
Baš kao što birate odjeću i modne dodatke prema prilici, zašto ne biste isto učinili s maskicom za mobitel? Osim što pruža zaštitu, maskica može biti odraz vašeg stila i prilagoditi se situaciji u kojoj se nalazite. Izdvojili smo nekoliko prijedloga kako kombinirati maskice za svaku priliku!
#1 Za posao – elegantne i profinjene maskice
Često ste na sastancima ili radite u poslovnom okruženju? Klasične futrole za mobitel od kože ili eko kože odličan su izbor. Nude sofisticiran izgled i dodatnu zaštitu, a ako odaberete preklopnu futrolu, dobit ćete i pretince za kartice, a to je praktično za sve koji vole minimalizam.
#2 Za svakodnevnu upotrebu – udobne i funkcionalne maskice
Za svakodnevni život birajte silikonske maskice za mobitel. Lagane su, fleksibilne i lako ih možete promijeniti ovisno o raspoloženju. Prozirne varijante odlične su ako želite da originalni dizajn vašeg mobitela ostane vidljiv, a maskice s uzorcima su savršene za dodavanje malo osobnosti.
#3 Za putovanja – robusne i izdržljive maskice
Tijekom putovanja mobitel je vaš najbolji suputnik: koristite ga za navigaciju, fotografije i komunikaciju. Zato vam treba nešto izdržljivo! Čvrste maskice za mobitel s pojačanim rubovima i materijalima koji apsorbiraju udarce pomoći će vam da izbjegnete neželjena oštećenja. Idete li u prirodu, vodootporne torbice su odličan izbor jer štite uređaj od kiše, prašine i pijeska.
#4 Za posebne prilike – stilske maskice koje privlače poglede
Večernji izlazak, posebna proslava ili svečani događaj? Zašto ne biste mobitel uskladili s outfitom? Maskice sa zlatnim, srebrnim ili bisernim detaljima mogu dodati dašak glamura. Tu su i elegantne maskice s teksturama poput baršuna ili satena koje daju luksuzan izgled.
#5 Za ljubitelje mode – trendi maskice koje prate stil
Volite li pratiti modne trendove, maskica može biti savršen dodatak vašem outfitu. Trenutno su hit maskice s lančićima koje možete nositi oko vrata kao mini torbicu, kao i maskice s 3D detaljima ili metalnim efektima.
Maskice za mobitel odavno su prestale biti samo zaštita, danas su i modni dodatak koji odražava osobni stil. Svake godine pojavljuju se novi trendovi koji donose zanimljive dizajne i funkcionalne dodatke. Tražite li inspiraciju za novu maskicu, ovo su neki od trenutno najpopularnijih stilova:
*Prozirne maskice s detaljima u boji
Minimalistički izgled koji omogućuje da se originalni dizajn mobitela vidi, ali s malim dodacima poput obojenih rubova, svjetlucavih čestica ili holografskih efekata.
*Retro motivi i pastelne boje
Jednostavne, elegantne maskice u pastelnim tonovima inspirirane 80-ima i 90-ima vraćaju se u modu. Mekane boje poput lavande, baby plave ili boje breskve daju sofisticiran izgled uz dozu nostalgije.
*3D teksture i dodatni držači
Maskice s reljefnim uzorcima, dodacima poput prstena za držanje ili ugrađenim postoljem sve su popularnije. Osim što poboljšavaju grip i smanjuju mogućnost klizanja iz ruke, odlične su i za gledanje videa bez držanja mobitela.
*Ekološke maskice od biorazgradivih materijala
S porastom ekološke osviještenosti, sve više osoba bira futrole za mobitel izrađene od recikliranih materijala, drvenih vlakana ili biorazgradive plastike. Ove maskice nude dobru zaštitu uz manji utjecaj na okoliš.
Maske i futrola za mobitele štite uređaj od svakodnevnih ogrebotina, padova i prašine, ali što je s njihovom zaštitom? S vremenom, maskice za mobitel mogu postati prljave, izblijedjeti ili izgubiti svoj prvobitni izgled, pogotovo ako ih koristite svakodnevno. Kako bi vaša futrola za mobitel izgledala kao nova i što dulje trajala, potrebno je redovito čišćenje i pravilno održavanje. Donosimo nekoliko jednostavnih trikova koji će vam pomoći da ih očuvate u vrhunskom stanju.
Silikonske maskice za mobitel brzo upijaju prljavštinu, ali srećom, vrlo su jednostavne za čišćenje. Najbolji način je oprati ih toplom vodom i blagim sapunom. Isperite ih pod mlazom vode i nježno istrljajte mekanom krpicom ili spužvicom. Primijetite li tvrdokorne mrlje ili da je maskica požutjela, možete koristiti pastu od sode bikarbone i malo vode, lagano istrljajte, ostavite nekoliko minuta, a zatim temeljito isperite. Pazite da ne koristite agresivne kemikalije poput alkohola ili jakih sredstava za čišćenje jer mogu oštetiti silikonsku površinu i učiniti je ljepljivom.
Tvrda futrola za mobitel jednostavna je za održavanje, ali ipak zahtijeva pažnju kako bi zadržala svoj izgled i funkcionalnost. Najlakši način za redovito čišćenje je brisanje antibakterijskim maramicama, one će ukloniti otiske prstiju i prašinu te održati maskicu higijenski čistom. Primijetite li nakupljanje prljavštine u rubovima, posegnite za blagim deterdžentom i mekanom četkicom, poput stare četkice za zube, kako biste nježno očistili teško dostupna mjesta. No, budite oprezni jer tvrde maskice za mobitel lako se oštete, stoga izbjegavajte abrazivne materijale koji bi mogli izgrebati površinu i narušiti njezin izgled.
Kožna futrola za mobitel zahtijeva posebnu njegu kako bi zadržala svoj luksuzni izgled i dugotrajnost. Redovito je brišite suhom ili lagano navlaženom krpom kako biste uklonili prašinu i nečistoće bez oštećenja materijala. Povremeno nanesite malo hidratantnog sredstva za njegu kože kako biste spriječili pucanje i isušivanje, a to će produžiti vijek trajanja futrole. Također, važno je držati ih podalje od vlage i sunca jer koža može izblijediti ili se deformirati ako je često izložena nepovoljnim uvjetima, stoga ih uvijek odložite na suho i tamno mjesto kada ih ne koristite.
Kako biste osigurali da vaš mobitel ostane potpuno zaštićen od vode, prašine i pijeska, važno je redovito provjeravati stanje vodootporne torbice. Prije svake upotrebe pažljivo pregledajte brtve i zatvarače jer ćete tako biti sigurni da nema pukotina ili istrošenosti koje bi mogle ugroziti zaštitu uređaja. Pijesak, sol i prljavština mogu se nakupiti u zatvaračima, stoga ih povremeno očistite blagim sapunom i vodom da biste osigurali njihovu dugotrajnu funkcionalnost. Niste sigurni je li torbica još uvijek potpuno vodonepropusna? Napravite jednostavan test – stavite unutra komad papira, zatvorite torbicu i uronite je u vodu na nekoliko sekundi. Ako papir ostane suh, možete bezbrižno koristiti torbicu i zaštititi svoj mobitel u svim uvjetima.
Da bi vaša maskica ili futrola za mobitel ostala što duže očuvana i učinkovita u zaštiti uređaja, potrebno je obratiti pažnju na nekoliko ključnih stvari. Izbjegavajte držanje mobitela u džepovima ili torbama zajedno s ključevima, kovanicama i drugim tvrdim predmetima koji mogu uzrokovati ogrebotine i oštećenja.
Također, ako koristite istu maskicu mjesecima, s vremenom može izgubiti svoj prvotni izgled i zaštitna svojstva, pa je dobro redovito je mijenjati. Srećom, jeftine maskice za mobitel omogućuju vam da ih lako prilagodite svom stilu i često obnavljate. Pazite i gdje ostavljate mobitel, maskice i futrole mogu promijeniti boju ako su često izložene jakom suncu ili visokim temperaturama, stoga ih nemojte držati na vrućim površinama poput kontrolne ploče u automobilu. Pravilnim održavanjem osigurat ćete da vaš mobitel i njegova zaštita ostanu dugotrajni i funkcionalni.
Maskice i futrola za mobitele nisu samo ukras, nego i važan sloj zaštite za vaš uređaj. No, baš kao i sve drugo što svakodnevno koristimo, s vremenom se troše. Ako primijetite da vaša maskica više ne prijanja dobro uz mobitel, rubovi su se istrošili ili su se pojavile pukotine, to je jasan znak da je vrijeme za novu.
Osim fizičkih oštećenja i izgled može biti dobar pokazatelj kada treba razmisliti o zamjeni. Ukoliko su maskice za mobitel izgubile boju, požutjele ili se na njima nakuplja prljavština koju je teško očistiti, možda je pravi trenutak da odaberete svjež, novi model. Srećom, jeftine maskice za mobitele omogućuju vam da ih mijenjate često i prilagođavate svom stilu bez velikih troškova.
Možda se čini da je maskica samo dodatak za zaštitu, ali jeste li znali da može utjecati na rad vašeg mobitela? Pogotovo ako odaberete pogrešan model. Evo nekoliko stvari na koje trebate obratiti pažnju:
Problemi s bežičnim punjenjem
Koristite li bežični punjač, važno je odabrati maskicu koja neće ometati proces punjenja. Deblje ili metalne maskice mogu blokirati signal, pa je najbolje birati one s oznakom kompatibilnosti za bežično punjenje.
Slabiji prijem signala
Neki materijali mogu utjecati na prijem mobilne mreže, Wi-Fi signala ili GPS-a. Metalne i vrlo debele maske ponekad ometaju signal, pa ako primjetite da vam mobitel gubi vezu češće nego inače, provjerite je li uzrok upravo maskica.
Pregrijavanje uređaja
Mobiteli se zagrijavaju tijekom punjenja, igranja igara ili korištenja zahtjevnih aplikacija. Maskice koje nemaju dobru ventilaciju mogu zadržavati toplinu, a to može utjecati na performanse uređaja. Osjetite li da se vaš mobitel previše zagrijava, isprobajte tanju ili prozračniju maskicu.
Kvaliteta zvuka i mikrofona
Primijetite li da vas sugovornici slabije čuju ili da zvuk iz zvučnika nije jasan kao prije, moguće je da maskica prekriva otvore za mikrofon ili zvučnik. Pobrinite se da su svi otvori precizno izrezani i da ništa ne blokira protok zvuka.
Jeste li ikada pokušali skinuti maskicu i pritom pomislili da biste mogli slomiti mobitel? Niste jedini! Ponekad se čvrste ili precizno oblikovane maskice za mobitel mogu teško ukloniti, a nepravilno skidanje može dovesti do ogrebotina ili čak oštećenja uređaja. Zato donosimo jednostavan vodič kako to učiniti sigurno i bez stresa.
Korak 1: Skidanje maskice – bez panike i bez sile
Počnite s donjim kutom
Najbolje je krenuti od donjeg kuta jer su rubovi obično najfleksibilniji i lakše se odvajaju od mobitela. Lagano pritisnite stražnji dio maskice palcem, a drugom rukom povlačite rub prema van. Koristite li silikonske maskice za mobitel, one su dovoljno elastične da se lako uklone, a kod čvrstih maskica treba biti pažljiviji jer ćete tako izbjeći naprezanje uređaja.
Koristite nokat ili plastični alat
Maskica se teško odvaja? Pokušajte koristiti nokat, ali budite nježni kako ne biste oštetili ekran ili okvir. Još bolje rješenje je plastični alat za otvaranje, koji se često koristi i za popravak mobitela. Ako ga nemate pri ruci, može poslužiti i kreditna kartica ili tanji plastični predmet. Izbjegavajte korištenje metalnih predmeta jer mogu lako ogrebati kućište mobitela ili ostaviti tragove na maskici.
Ne povlačite previše odjednom
Kada odvojite jedan kut, nastavite skidati maskicu laganim kružnim pokretima duž rubova mobitela, umjesto da je naglo povučete s jedne strane. Naglo skidanje može uzrokovati oštećenje konektora, pogotovo ako je maskica previše čvrsto postavljena. Primijetite li da se maskica ne odvaja lako, pokušajte je malo zagrijati rukama jer toplina može učiniti materijal fleksibilnijim i olakšati skidanje.
Korak 2: Postavljanje maskice – bez borbe s rubovima
Umetnite gornji dio mobitela
Prilikom postavljanja maskice najbolje je krenuti od gornjeg dijela jer su tamo obično smješteni senzori i kamera. Umetnite gornji rub mobitela u maskicu i provjerite da kamera nije prekrivena ili nepravilno poravnata. Koristite li preklopne futrole za mobitel, provjerite da poklopac ne smeta pri otvaranju ili zatvaranju ekrana.
Polako pritisnite donji dio
Nakon što ste pravilno postavili gornji dio, lagano pritisnite donji rub kako bi svi kutovi sjeli na svoje mjesto. Nemojte primjenjivati preveliku silu, posebno kod tvrdih maskica za mobitel jer to može uzrokovati puknuće materijala ili pritisak na ekran. Kod silikonskih maskica dovoljno je lagano ih rastegnuti i pustiti da se prilagode obliku uređaja.
Provjerite otvore za tipke i priključke
Na kraju provjerite jesu li svi otvori pravilno poravnani, posebno oni za tipke, zvučnike i priključke. Ako maskica djelomično prekriva punjač ili tipke za glasnoću, to može otežati korištenje uređaja. Također, ako koristite maskice za mobitel s dodatnim funkcijama, poput držača ili ugrađenog postolja, provjerite da ne ometaju svakodnevno korištenje.
Savjet plus
Koristite li tvrdu ili metalnu maskicu, uvijek provjerite da rubovi ne stvaraju previše pritiska na mobitel jer pretijesna maskica može čak oštetiti okvir uređaja ili uzrokovati ogrebotine na rubovima. Ako uočite da maskica nije dobro prilagođena ili previše stišće mobitel, možda je vrijeme za zamjenu modela koji bolje pristaje vašem uređaju.